Svetski dan borbe protiv dečije paralize

22. oktobra 2020.

Rotari organizacija je počela borbu protiv eradikacije dečije paralize još davne 1979. godine. Tih godina je započeta imunizacija (vakcinacija) 6 miliona dece na Filipinima. Ujedno, sa početkom imunizacije, Rotari osniva svoj Fond nazvan PolioPlus, kojim je želeo da kroz prikupljanje donacija sakupi 120 miliona $ da bi nastavio sa projektom imunizacije svetskog stanovništva i borbom protiv dečije paralize.

Danas, 40 godina posle od početka akcije prikupljanja novca, a zahvaljujući pomoći raznih organizacija i ljudi dobre volje, prikupljeno je preko 2,6 miliajrdi $, a dečija paraliza je iskorenjena iz 124 države sveta. Dečija paraliza polako postaje prošlost!

Rotari E – klub je kroz svojih 5 godina postojanja godišnje daje svoj doprinos u borbi protiv dečije paralize, tako što je i ove godine nastavio tradiciju davanja za PolioPlus fond donacijom od 250 $. Sigurni smo da naše malo, nekome znači mnogo. Nastavićemo da podržavamo borbu protiv ove bolesti sve do njenog potpunog iskorenjivanja.

I podatak za ponos. Smatra se da je imunizacijom dece, a po istraživanju Harvarda fakulteta, spašeno između 18 i 22.000.000 života! Drago nam je ako je E – Klub spasio bar jedan!

Više informacija o dečijoj paralizi možete naći na www.endpolio.org